آمازون به زودی 50هزار نیروی جدید می گیرد ، مهمترین رازهای استخدام در بزرگترین خرده فروشی دنیا چیست؟

شرکت آمازون بالاخره به شکل رسمی خاطرنشان کرد که مقر دومین دفتر مرکزی ویرجینیا خواهد بود و این یعنی استخدام هزاران نیروی جدید.استخدام در این غول خره فروشی سرشناس آرزوی بسیاری از افراد است اما برای ورود به آمازون چه توانمندی هایی سنجیده می گردد؟

آمازون به زودی 50هزار نیروی جدید می گیرد ، مهمترین رازهای استخدام در بزرگترین خرده فروشی دنیا چیست؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، استخدام در آمازون یک رویاست که اتفاقا این بار چندان دست نایافتنی نیست. شرکت آمازون در حوزه استخدام نیروهای خود اغلب با وسواس و بر پایه آزمون هایی منظم عمل می نماید. درواقع استخدام در آمازون بی شباهت به عبور از یک هزارتوی پیچیده نیست.

بر همین اساس و چون بسیاری ازمتخصصان و نیروهای کار حرفه ای بارها در آزمون های آمازون و جف بیزوس رد شده اند شاید بد نباشد از تجربه سندی لین استفاده کنیم. او بین سال های 2011 تا 2013، هزاران مصاحبه را در شرکت هیتیلیک سیاتل در نقش آزمونگر اجرا نموده است.

او وظیفه داشت اطمینان حاصل کند که هر استخدام جدید استعداد بالایی را در سراسر شرکت افزایش می دهد، لین در این خصوص می گوید: این رفتار آمازون مثل کوشش برای ایجاد یک جامعه مخفی فوق با استعداد است. آمازون به دنبال استخدام افرادی است که چیزی جدید به سازمان هدیه نمایند.

معمولا تنها نیمی از کارکنانی که به برنامه سه ماهه موقتی آمازون پیوسته اند موفق شده اند استخدام رسمی شوند. با این حال لین برای افرادی که مایلند در آزمون آمازون شرکت نمایند، چند پیشنهاد جالب دارد:

مطالعه اصول رهبری

پیش بینی می گردد که نامزدهای مصاحبه آمازون از 14 اصول رهبری شرکت آنالیز شوند تا نشان دهند آیا آماده پیوستن به این اصول هستند یا خیر. جالب است که اغلب سنجش این اصول به وسیله ارائه داستان هایی به افراد انجام می گردد.

پروژه های خود را برجسته کنید

هنگام حضور در مصاحبه شغلی پروژه های خود را برجسته کنید و روی توانایی های خود مانور دهید. توصیف این نمونه ها یا نشان دادن پروژه هایی که در گذشته انجام داده اید، اهمیت شما را افزایش می دهد. در هنگام صحبت از کلمه من به جای ما بهره ببرید و نشان دهید همیشه فردی مهم بوده اید.

برخی از نامزدها نگران دریافت اعتبار به صورت جداگانه، هستند با این حال برای آمازون مهارت های فردی مهم تر است. حتی اگر پروژه های شما شکست خورده باشند.

کنجکاوی نشان دهید

به همان شیوه ای که آمازون می خواهد مردم را در مرحله مصاحبه ارزیابی کند، به دنبال کارکنانی است که کنجکاوی نشان دهند و جاه طلبی خود را برای یادگیری و رشد در نقش، نشان دهند.

این به این معناست که شما می توانید سوالاتی مثل این را مطرح کنید؛ چه آینده شغلی در انتظار من است و حدود نقشم چگونه است؟

سوالات متفکرانه بپرسید

سعی کنید سوالات عجیب و غریب را کنار گذاشته و سوالات منطقی بپرسید. درست است که آمازون به دنبال افرادی با مهارت های قوی و کنجکاوی و استعداد بالا است اما افرادی را که ایده هایی عجیب و غیرمنطقی دارند جذب نمی نماید.

*رویا پاک سرشت

منبع: انتخاب

به "آمازون به زودی 50هزار نیروی جدید می گیرد ، مهمترین رازهای استخدام در بزرگترین خرده فروشی دنیا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمازون به زودی 50هزار نیروی جدید می گیرد ، مهمترین رازهای استخدام در بزرگترین خرده فروشی دنیا چیست؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید