خبرنگاران بخش بیماران کرونا در بیمارستان رازی بانه راه اندازی شد

به گزارش وبلاگ پاندا، سنندج - خبرنگاران - رییس شبکه بهداشت و درمان بانه گفت: بخش مخصوص بستری بیماران کرونا در بیمارستان رازی با ظرفیت 20 تخت راه اندازی شد.

خبرنگاران بخش بیماران کرونا در بیمارستان رازی بانه راه اندازی شد

محمد شاه ویسی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ پاندا گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا یک طبقه از ساختمان بیمارستان رازی با ظرفیت 20 تخت به بیماران کرونا و افراد مشکوک اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه تدابیر لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده است، ادامه داد: با توجه به حساسیت در زمینه پیشگیری از آلودگی احتمالی ورود و خروج بخش بیماران کرونا بیمارستان رازی کاملا جدا شده و آسانسور این بخش نیز از دیگر بخش های بیمارستان مجرا است.

شاه ویسی اضافه کرد: در این بخش تا به امروز تعدادی بیمار مشکوک به کرونا تحت مراقبت هستند و خدمات پزشکی لازم به آنها ارائه می شود.

وی با اشاره به اهمیت آموزش خانواده های که بیمار مشکوک به کرونا دارند، یادآور شد: آموزش های قرنطینه خانگی و علائم خطر در راستای مراقبت و پیشگیری از ویروس به خانواده ها و افراد نزدیک به بیماران مشکوک به کرونا ارائه شده است.

وی اضافه کرد: در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس در ورودی شهر تست تب سنجی انجام می شود همچنین آموزش های لازم در زمینه پیشگیری از آلودگی به این ویروس به افرادی که وارد بانه می شوند هم ارائه می شود.

شاه ویسی گفت: در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا محتوای آموزشی در قالب بسته های آموزشی در فضای مجازی منتشر شده تا شهروندان راهکارهای خود مراقبتی را فرا بگیرند.

وی اضافه کرد: در صورت نیاز کل ساختمان بیمارستان رازی برای مراقبت از افراد مشکوک و بیماران کرونا اختصاص داده خواهد شد.

تا به امروز تست کرونا 15 نفر در سقز، هشت نفر در بانه، چهار نفر در سنندج، یک نفر در قروه، سه نفر در مریوان، یک نفر در دیواندره و یک نفر در بیجار مثبت بوده است

از 176 مورد نمونه تست کرونا گرفته شده از افراد مشکوک در استان کردستان 34 مورد مثبت و 68 مورد نیز منفی بوده و جواب آزمایش. 74 نفر هم هنوز مشخص نیست.

شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بخش بیماران کرونا در بیمارستان رازی بانه راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بخش بیماران کرونا در بیمارستان رازی بانه راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید