طالبان: دولت افغانستان در مذاکرات بین الافغانی ایجاد مانع می نماید

به گزارش وبلاگ پاندا، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان دولت افغانستان را به ایجاد مانع در فرایند صلح این کشور و مذاکرات بین الافغانی متهم کرد.

طالبان: دولت افغانستان در مذاکرات بین الافغانی ایجاد مانع می نماید

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ پاندا، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که این گروه برای مذاکره درباره آتش بس دائمی در افغانستان آماده است اما تنها در مذاکرات بین الافغانی حاضر به گفت وگو درباره این موضوع است.

شاهین به آسوشیتدپرس گفت: کابل با آزاد نکردن زندانیان ما که پیش شرط شروع مذاکرات بین الافغانی است بر سر راه این گفت وگوها ایجاد مانع می نماید.

وی اضافه نمود: افراد ما در مناطق مسکونی خود هدف قرار می گیرند در حالیکه در توافق قطر جایی برای چنین حملاتی نه توسط آمریکایی ها و یا حامیان داخلی آن ها نیست.

لازم به ذکر است که براساس توافقنامه قطر مذاکرات بین الافغانی قرار بود 20 اسفند شروع گردد اما به دلیل بحران سیاسی و جنجال های انتخاباتی در افغانستان و نیز اختلافات درباره تبادل 5 هزار زندانی طالبان با هزار زندانی نیروهای امنیتی افغان به تاخیر افتاده است.

افغانستان تا به امروز 361 زندانی طالبان را از زندان بگرام آزاد نموده است و طالبان نیز اخیراً 20 زندانی را به صلیب سرخ در ولایت قندهار سپرد که به گفته تادین خان اچکزی فرمانده پلیس ولایت قندهار این افراد آزاد شده هیچکدام از نیروهای امنیتی افغان نبوده و همه غیرنظامی هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: دولت افغانستان در مذاکرات بین الافغانی ایجاد مانع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: دولت افغانستان در مذاکرات بین الافغانی ایجاد مانع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید