مجموعه عکس تزیین سیب هفت سین

به گزارش وبلاگ پاندا، برای تزیین سیب هفت سین می توانید از سبدهای چوبی، جام کریستالی، گلدان شیشه ای، حلقه و ... بهره ببرید. مجموعه عکس تزیین سیب هفت سین را ببینید.

مجموعه عکس تزیین سیب هفت سین

عید نوروز، یکی از عظیم ترین و شاید مهم ترین جشن های باستانی ایرانیان است که همه مردم، از پیر و جوان چه در داخل و چه در خارج از کشور از چند روز مانده به آغاز سال نو، خود را برای این جشن عظیم آماده می نمایند. خانه تکانی، خرید لباس عید، تهیه و تدارک سفره هفت سین، خرید میوه و شیرینی و آجیل و ... از مهم ترین کارهای قبل از آغاز سال نو است.

رسم و باوری کهن وجود دارد که باید همه اعضای خانواده، موقع تحویل سال نو در خانه خود در کنار سفره هفت سین گرد هم جمع شوند. این سفره در بیشتر خانه ها تا روز سیزده فروردین گسترده است و در نهایت با رسیدن سیزده به در، تا سال آینده جمع می گردد.

در سفره هفت سین که نماد گستردگی دنیا، پاکی و سفید بختی است و معمولا آن را روی فرش پهن می نمایند، هفت سینی گذاشته و در هر یک اقلامی قرار می دهند که با حرف (سین) آغاز شده و هر یک نماد مفهومی است که ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد. عدد 7 عدد نامیرایی، جاودانگی و کمال است و برای ایرانیان صندلی ویژه ای دارد.

درباره فلسفه عید نوروز و پهن کردن سفره هفت سین زیاد گفته و شنیده ایم و تا حدودی شما را با جزییات این ایام که شامل تزیین سفره هفت سین، تزیین تخم مرغ رنگی عید، کاشت انواع سبزه هفت سین، تزیین سماق هفت سین و ... می باشد آشنا نموده ایم. این بار اما قصد داریم یک نمونه تزیین سیب سفره هفت سین را به شما آموزش داده و مجموعه ای زیبا از انواع تزیین سیب هفت سین را به شما نشان دهیم که همگی به سادگی هرچه تمام تر تهیه شده و شما می توانید از آن ها ایده گرفته و سفره هفت سین سال جاری تان را متفاوت تر از همواره تزیین کنید.

با این آموزش و مجموعه عکس تزیین سیب هفت سین زیبا همراه باشید.

آموزش تزیین سیب هفت سین:

یک نمونه تزیین بسیار ساده برای سفره هفت سین که شما می توانید با کم ترین امکانات در منزل تهیه نموده و به غیر از سیب، برای دیگر اجزای سفره هفت سین نیز از آن بهره ببرید، ساخت سبد چوبی با شاخه های نازک درخت است. برای این کار کافی است تعدادی شاخه درخت نازک تهیه نموده و آن ها را خوب تمیز کنید. سپس چند تکه سیم مفتول تهیه نموده و این شاخه های چوبی را سفت و محکم به یکدیگر متصل کنید. حالا سیب های سفره هفت سین را داخل این سبد چوبی قرار دهید و این سبد دست ساز زیبا را داخل سفره هفت سین قرار دهید.

در ادامه، مجموعه عکس تزیین سیب هفت سین را خواهید دید.

مجموعه عکس تزیین سیب هفت سین:

گردآوری: مجله اینترنتی وبلاگ پاندا

منبع: ستاره

به "مجموعه عکس تزیین سیب هفت سین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه عکس تزیین سیب هفت سین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید