مردم زیر بنای کار در مدیریت بحران هستند

به گزارش وبلاگ پاندا، اسماعیل نجار پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم افتتاحیه مرکز مانیتورینگ فرماندهی کنترل و راهنمایی عملیات استان خوزستان مطرح کرد: اساس کار در مدیریت بحران پس از پیش بینی و پیشگیری، مدیریت صحیح حادثه است که امروزه به عنوان یک علم در جهان مطرح می گردد، داشتن نقشه راه، دستورالعمل ها و امکانات لازم در این خصوص لازم است.

مردم زیر بنای کار در مدیریت بحران هستند

وی اضافه نمود: مرکز مدیریت و کنترل حوادث استان خوزستان با توجه به ماموریت های دستگاههای اجرایی برای هم افزایی بیشتر مقابله با بحران ها تشکیل شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور توضیح داد: این مرکز مانند نخ تسبیح است که دانه های آن را به هم متصل می نماید. فرمانده یک لشکر باید فرماندهی کند نه اینکه همچون سرباز وارد میدان گردد. امیدوار هستیم این مرکز بتواند عملیات های مختلف را با انسجام مدیریتی انجام دهد.

وی با بیان اینکه متاسفانه گاهی اوقات در برخی حوادث انسجام میدریتی از دست می رود ، گفت: شاکله مدیریت بحران تنها مربوط به یک استانداری نیست این سازمان یک سازمان سیاست گذار و هماهنگ کننده است و همه دستگاه های کشوری و لشکری و اجرایی در زمان عادی ماموریت هایی که دارند در زمان بحران با توجه به احتیاج و وسعت حادثه ماموریت دارند و باید انجام وظیفه ک

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اهمیت شناخت دقیق مخاطرات گفت: تبدیل مدیریت بحران به مدیریت ریسک، توسعه مشارکت و نگاه فرابخشی سازمان ها، توسعه هماهنگ بخش ها با حوزه عمل، طرح ریزی برای مدیریت بحران کشور، توان بخشی و فرهنگ سازی در سطح جامعه لازم است.

نجار توضیح داد: مردم زیر بنای کار در مدیریت بحران هستند، موضوع پیشگیری و ایمن سازی از سوی شهروندان باید به صورت جدی آموزش داده گردد.آموزش های لازم در این خصوص به صورت محدود داده شده است. استفاده از تجاری جهانی در این خصوص لازم است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مردم زیر بنای کار در مدیریت بحران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم زیر بنای کار در مدیریت بحران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید