ونگر به جای ربات!

به گزارش وبلاگ پاندا، یکی از دوستان آرسن ونگر اعتراف کرد که این مرد فرانسوی می تواند سرمربی رئال مادرید، بایرن مونیخ و چند باشگاه دیگر گردد.

ونگر به جای ربات!

به گزارش وبلاگ پاندا ، آرسن ونگر قریب به نیم فصل است که از زندگی در کنار خط و روی نیمکت مربیگری فاصله گرفته اما هنوز تشنه زندگی در این اتمسفر است. او بارها و بارها تاکید نموده که دروان مرخصی خود را بعد از 22 سال کار بدون وقفه و پرفشار در یک باشگاه کلیدی همچون آرسنال را سپری می نماید اما هنوز بازنشسته نشده. او تاکید می نماید تا ابتدای سال میلادی آتی قطعا دوباره این چالش جذاب و پرهیاهو را از سر خواهد گرفت.

از روزی که آرسن ونگر به همکاری 22 ساله اش با باشگاه آرسنال به عنوان سرمربی خاتمه داد، او بیکار بوده و راهنمایی هیچ تیمی را نپذیرفته است. با این حال او احتمالا از ماه ژانویه دوباره به جهانی فوتبال برمی گردد، چون قصد ندارد بازنشسته گردد و قرار است بار دیگر به جهانی مربیگری باز گردد.

دوران مربیگری ونگر اگرچه به حضورش در آرسنال محدود نیست، اما بدون شک برای بسیاری از طرفداران فوتبال با آن دوران تعریف می گردد. ونگر در طول این دو دهه حضور روی نیمکت آرسنال، اما آنقدر چهره معتبر و البته موفقی بود که پیشنهادات جذاب و هیجان انگیزی را دریافت کند. پیشنهاداتی که البته پروفسور به رغم همه اغواکنندگی اش، به آنها پاسخ منفی داد تا در آرسنال و جمع توپچی ها بدل به یک اسطوره گردد. حالا و بعد از خداحافظی با نیمکت داغ آرسنال بازخوانی آن پیشنهادات جذاب، بی تردید اهمیت وافری دارد. به ویژه آنکه برخی از این پیشنهادات می توانند بازیابی شوند و هنوز هم مرد فرانسوی برای آنها یک کیش قابل توجه است که می توان به او فکر کرد و اعتبار و تجربه اش به اندازه ای هست که روی نیمکت یک تیم بزرگ و پرافتخار بنشیند.

طبق ادعای چارلز ویه نووه، رئیس سابق باشگاه پاری سن ژرمن و دوست قدیمی ونگر، این مرد فرانسوی می توانست مربیگری در باشگاه هایی بزرگ تر از آرسنال را هم تجربه کند.

ویه نووه در این باره گفت: دو باشگاه همیشه خواستار استخدام ونگر به عنوان سرمربی بودند. یکی از آنها بایرن مونیخ بود، چون ونگر به چهار زبان مسلط است و مسئله ای برای ارتباط برقرار کردن با بازیکنان این تیم ندارد. رئال مادرید نیز بارها و بارها به ونگر چراغ سبز نشان داد و حتی تا پای مذاکره با او پیش رفت. یادم هست که در ایتالیا هم یک سالن ورزشی بود که او به آنجا رفت تا با رئال مادرید مذاکره کند، اما ترجیح داد که در آرسنال بماند.

ویه نووه اعتقاد دارد که ونگر هنوز هم می تواند روی نیمکت یک تیم بزرگ بنشیند: ونگر هنوز تمام نشده. اعتبار، توانایی و از همه مهمتر تجربه پروفسور به اندازه ای هست که یک چالش جذاب دیگر در قفوتبال جهان با یک تیم معتبر داشته باشد.

با این وجود رئیس سابق باشگاه پاری سن ژرمن اعتقاد دارد پاری سن ژرمن بهترین گزینه برای مربی فرانسوی خواهد بود و پیوستن ونگر به این باشگاه را غیرممکن نمی داند: من فکر می کنم که ونگر می تواند به پاری سن ژرمن خدمات بزرگی ارائه کند، اما نه به عنوان یک رئیس، چون رئیس فعلی باشگاه ناصر الخلیفی به خوبی دارد وظایفش را انجام می دهد. با این حال باشگاه های بزرگ، رهبران بزرگ می خواهند. یک باشگاه بزرگ فقط از بازیکنان بزرگ تشکیل نمی گردد. ضمن اینکه طرفداران پاریسی ها ونگر را خیلی دوست دارد.

ونگر: 20 سال دیگر ربات ها مربیگری خواهند کرد

ونگر فعلا در حال استراحت است اما در دوران استراحت و به قول خودش ریکاوری نیز کماکان ارتباط خود را با اتمسفر فوتبال و رسانه ها حفظ نموده. او در دوران استراحت، برخی مواقع به کارشناسی فوتبال برای رسانه ها می پردازد. سرمربی سابق آرسنال از نقش منفی شبکه های اجتماعی در فوتبال ناراضی است.

ونگر از این هراس دارد که در آینده ای نه چندان دور، روسای باشگاه نقش بیشتری برای طرفداران نسبت به مربی قائل شوند: شما می توانید تصور کنید که در آینده، رئیسی بر سر کار بیاید که بگوید در نیمه دوم، طرفداران به وسیله شبکه های اجتماعی می توانند یک تعویض انجام دهند. این اتفاق خواهد افتاد.

البته به شخصه چنین چیزی را نخواهم پذیرفت چون یک مربی و انسان کلاسیک هستم اما در مسیر رسیدن به چنین چیزی قرار داریم. اگر قدرت شبکه های اجتماعی را تصور کنید، چیزی که به نظر بدتر می رسد، نظر اکثریت نیست بلکه این اقلیت افراطی هستند که قدرتی دیکتاتور گونه دارند. چنین چیزی برایم قابل قبول نیست و به شیوه ای دیگر رشد یافته ام. می توانید تصور کنید که 20 سال دیگر، یک ربات روی نیمکت مربیگری بنشیند.

12

منبع: ایران ورزشی

به "ونگر به جای ربات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونگر به جای ربات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید