پرویز هادی قهرمان المپیک را از پا درآورد

به گزارش وبلاگ پاندا، پرویز هادی با پیروزی ارزشمند مقابل قهرمان المپیک، به نیمه نهایی وزن 125 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی دنیا راه یافت اما باقر یخکشی برابر نفر سوم دنیا از کوبا در حالیکه تا ثانیه پایانی 8 بر 6 پیش بود، بازنده شد.

پرویز هادی قهرمان المپیک را از پا درآورد

به گزارش وبلاگ پاندا، در ادامه رقابت های 4 وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی دنیا 2018 در بوداپست مجارستان، پرویز هادی در یک چهارم نهایی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی دنیا در مصافی نفسگیر با طاها آکگول قهرمان المپیک ریو و دارنده دو طلای دنیا به برتری 3 بر 2 رسید و با این برد ارزشمند به نیمه نهایی وزن 125 کیلوگرم رسید و باید برای رسیدن به فینال در دیداری سخت به مصاف گنو پتریاشویلی عنوان دار دنیا و المپیک از گرجستان برود.

هادی که آمادگی بسیار بالایی داشت توانست قهرمان المپیک را از نفس بیاندازد و در حالی که آکگول چند بار به پای راست هادی رسید اما کشتی گیر با غیرت ایران با آمادگی بالای بدنی پایش را از دستان آکگول درآورد و تسلیم نشد تا پیروز مسابقه گردد. هادی در این کشتی یک امتیاز به خاطر اخطار کم کاری به آکگول گرفت و یک بار هم به پشت حریفش رفت و او را در خاک نشاند.

اما محمد باقر یخکشی نماینده وزن 61 کیلوگرم ایران در دومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی برابر بونه رودریگز دارنده مدال برنز دنیا از کوبا به روی تشک رفت و در سرانجام و در حالیکه تا ثانیه سرانجامی 8 بر 6 پیش بود با کمرگیری به روی پل رفت و 10 بر 8 ناباورانه باخت.

یخکشی پیش از این در دور نخست استراحت کرد سپس برابر عباس رحمان اف نفر سوم آسیا از ازبکستان 7 بر صفر پیروز شد. یخکشی برای اینکه بتواند در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز کوشش کند باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد.

در ادامه این رقابت ها پرویز هادی در سنگین وزن پس از کسب 2 پیروزی قاطعانه برابر روبرت باران از لهستان و ابراهیم سعیدوف نفر سوم المپیک از آذربایجان باید در مرحله یک چهارم نهایی در یک مبارزه سخت برابر طاها آکگول قهرمان دنیا و المپیک از ترکیه به روی تشک برود.

مصطفی حسین خانی و حسن یزدانی در اوزان 74 و 86 کیلوگرم نیز دیگر نمایندگان ایران در روز نخست بودند که به ترتیب برابر جردن باروز با نتیجه 4 بر 3 و دیوید تیلور با نتیجه 11 بر 6 باختند و برای اینکه بتوانند راهی گروه بازنده ها شوند باید منتظر صعود رقبایشان به دیدار فینال باشند.

دیوید تیلور موفق شده تا این لحظه با شکست تمامی رقبا راهی نیمه نهایی گردد.جردن باروز نیز باید در یک چهارم نهایی در مبارزه ای سخت به مصاف سیداکوف از روسیه برود.

این خبر بروز می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پرویز هادی قهرمان المپیک را از پا درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرویز هادی قهرمان المپیک را از پا درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید