چشم جهان به شطرنج ایران است

رئیس فدراسیون شطرنج گفت: چشم جهان به شطرنج ایران است و بازیکنان جوان به دلیل تعدد مسابقات داخلی عملکرد خوبی در رویدادهای بین المللی دارند.

چشم جهان به شطرنج ایران است

مهرداد پهلوان زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، اظهار کرد :علیرضا فیروزجا نخستین شطرنج باز ایرانی است که از ریتینگ 2700 عبور کرد و یکی از آرزوهای ما بود که یک ایرانی از این ریتینگ عبور کند که خوشبختانه محقق شد.

وی ادامه داد: چشم جهان به شطرنج ایران است و جوانانی که به دلیل تعدد مسابقات داخلی عملکرد خوبی در رویدادهای بین المللی دارند.

پهلوان زاده با اشاره به تعداد زیاد مسابقه داخلی در طول سال، توضیح داد: پنج سال پیش 200 مسابقه در سال داشتیم اما سال جاری 1100 مسابقه برگزار می گردد و نسبت به آن موقع پنج ونیم برابر شده است.

رئیس فدراسیون شطرنج افزود: وقتی تعداد مسابقه زیاد باشد، طبیعتاً موفقیت ها هم بیشتر می گردد و برنامه داریم که این مسابقات را هر سال با یک برنامه ریزی درست انجام دهیم.

وی یادآور شد: از مسابقات سال جاری، 9 رویداد بین المللی است و تعدد این موارد باعث می گردد که شطرنج کشورمان در جهت درست گام بردارد.

پهلوان زاده با اشاره به شرایط شطرنج کشورمان، تاکید نمود: باید در این جهت همچنان حرکت کنیم تا افتخارات شطرنج ایران بیشتر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چشم جهان به شطرنج ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم جهان به شطرنج ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید