چهار طرح آبرسانی بلند مدت به شهرهای کردستان در دست اقدام است

به گزارش وبلاگ پاندا به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، محمدحسین محمدی اظهارداشت: در حال حاضر پنج تصفیه خانه آب در شهرهای سنندج (دو تصفیه خانه)، بانه، سقز و حسن آباد یاسوکند فعال است و سالانه 110 میلیون مترمکعب آب تصفیه شده را توزیع می نمایند و یک تصفیه خانه دیگر نیز در سقز در دست اجرا است.

چهار طرح آبرسانی بلند مدت به شهرهای کردستان در دست اقدام است

وی از در دست اقدام بودن چهار طرح آبرسانی بلندمدت به شهرهای سنندج، دیواندره، بانه و سقز خبرداد و اضافه کرد: 100 درصد جمعیت شهری و 350 هزار مشترک از آب شرب سالم و خدمات شرکت آبفا کردستان بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان ادامه داد: در حال حاضر شش تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای مختلف استان فعال است و آب تصفیه شده این واحدها برای مصارف آبیاری فضای سبز، صنایع و دیگر امور مورد استفاده قرار می گیرد.

وی یادآور شد: این تصفیه خانه های فاضلاب در شهرهای سنندج، سقز، بانه، مریوان و قروه و سریش آباد قرار دارند که مجموعا 70 درصد فاضلاب جمع آوری شده در شهرهای استان را تصفیه می نمایند.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان اعلام کرد: با برنامه ریزی انجام گرفته قرار است در امسال سه تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای بیجار، یاسوکند و کامیاران تکمیل و به اتمام برسند تا ظرفیت تصفیه فاضلاب به 80 درصد ارتقاء یابد.

محمدی گفت: احداث دو تصفیه خانه دیگر فاضلاب در شهرهای دهگلان و دیواندره و ارتقای سه تصفیه خانه در شهرهای سنندج، سقز و مریوان نیز در برنامه آینده این شرکت قرار گرفته است تا ظرفیت تصفیه فاضلاب در نهایت به 91 درصد برسد.

وی اظهارداشت: بیش از 95 درصد فاضلاب جمعیت شهری استان توسط شبکه فاضلاب شهرها جمع آوری می گردد که این میزان معادل دو برابر میانگین جمع آوری فاضلاب در سطح کشور با 45 درصد است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چهار طرح آبرسانی بلند مدت به شهرهای کردستان در دست اقدام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار طرح آبرسانی بلند مدت به شهرهای کردستان در دست اقدام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید