کلانی: کی روش فوتبال ایران را متحول کرد، می توانیم قهرمان آسیا شویم

به گزارش وبلاگ پاندا، پیشکسوت فوتبال ایران می گوید تیم ملی می تواند در جام ملت های آسیا قهرمان گردد.

کلانی: کی روش فوتبال ایران را متحول کرد، می توانیم قهرمان آسیا شویم

به گزارش وبلاگ پاندا، تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر در فاصله سه ماه مانده تا جام ملت های 2019 امارات دومین مرحله از اردوی تدارکاتی خودش را برگزار می نماید. این تیم قرار است هفته آینده به مصاف بولیوی برود. همچنین قرار است ماه آینده دو دیدار تدارکاتی مقابل ترینیداد و توباگو و ونزوئلا برگزار گردد.

حسین کلانی پیشکسوت فوتبال ایران در گفت وگو با وبلاگ پاندا، درباره تقابل ایران با تیم هایی از آمریکای جنوبی در راه آماده سازی برای جام ملت های آسیا اظهار کرد: اصولا سبک بازی تیم های آمریکای جنوبی به شکلی است که شباهت هایی با فوتبال آسیا و اروپا دارد. همچنین تدارک دیدن بازی با این کشورها راحت تر و امتیازاتی که نسبت به دیگر تیم های مطرح می خواهند، کمتر است. همچنین آن ها حرف اول و دوم را در فوتبال جهان می زنند. نکته دیگر که وجود دارد تیم های آمریکای جنوبی تفاوت آنچنانی با هم ندارند و ارتباط دریافت با آن ها راحت تر است.

او اضافه نمود: مربی تیم ملی و مشاورانش با توجه به سیستم بازی تیم های این منطقه و آسان بودن کار با آن ها، به سمت برگزاری بازی دوستانه با این سه کشور رفته است. نکته دیگری را هم که باید در نظر بگیریم این است که تیم های آمریکای شمالی و اروپایی با توجه مسائلی که بین کشورها وجود دارد، به راحتی حاضر به برگزاری بازی دوستانه با ایران نیستند.

این کارشناس فوتبال ایران در ادامه درباره این که گفته می گردد کی روش انتقادپذیر نیست و به حرف هیچ کس گوش نمی دهد، گفت: من نمی توانم راجع به این مساله صحبت کنم. زمانی فوتبال بازی می کردم اما الان سال هاست از آن فاصله دارم و اطلاعاتم مانند مردم عادی است. به خاطر همین عدم شناخت نسبت به تفکرات کی روش نمی توانم نظر دقیقی راجع به او بدهم.

کلانی ادامه داد: با این حال کی روش تحول بزرگی در فوتبال ایران به وجود آورد. از آن طرف هم با توجه به قراردادی که با فدراسیون فوتبال امضا نموده و در برخی بندها یک طرفه است، مشکلاتی برای فوتبال ایران به وجود آورده ولی باید از توانایی های او استفاده کنیم. ایران در جام جهانی با نمایشی که داشت، توانست ارج و قرب پیدا کند.

او با بیان این که اختلاف سلیقه در همه جا وجود دارد، گفت: اختلاف سلیقه را می توان در جلسات خصوصی حل کرد. چقدر خوب بود که اتاق فکری ایجاد می شد و فرهیختگان فوتبال با کی روش و دستیارانش صحبت می کردند. باید به این نکته هم توجه کرد که اگر منی که مسئول نیستم انتقادی بکنم و سیستم در جهت آن تغییر رویه بدهد، در صورت جواب ندادن این تغییر رویه من پاسخگو نیستم اما در حال حاضر کادر فنی تیم ملی در صورت تغییر تاکتیک و تفکری که منجر به عدم نتیجه گیری گردد، باید به همه پاسخگو باشد. من حق ندارم که وقتی مسئول نیستم انتقاد ناروایی بکنم و روحیه تیم را کاهش دهد.

این پیشکسوت فوتبال ایران درباره پیش بینی اش برای تیم ملی در جام ملت های آسیا شرح داد: به غلط یا به درست من به شکل دیگری به ماجرا نگاه می کنم. از نظر من هیچ کدام از تیم های ایرانی از نظر فنی کمتر از سایر کشورها حتی کشورهای متجدد هم نیستند. من فکر می کنم ایران با یک نمایش خوب می تواند قهرمان جام ملت ها گردد. البته در صورتی که حمایت های لازم از این تیم صورت بگیرد.

کلانی در خاتمه اعلام کرد: نباید بذر ناامیدی در تیم ملی کاشته گردد و باید دست در دست هم دهیم تا مقابل کسانی که در موجودیت و نبوغ کشور ما دخالت می نمایند، موفق باشیم. به نظر من در حال حاضر همه اعضای تیم ملی تمام کوشش خودشان را به کار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کلانی: کی روش فوتبال ایران را متحول کرد، می توانیم قهرمان آسیا شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلانی: کی روش فوتبال ایران را متحول کرد، می توانیم قهرمان آسیا شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید